Žymos

, , ,

Amžinai madingi

kampine_sofa_atlantic_max_(2)Odiniai baldai – baldų pasaulio klasika. Jie tinka tiek retro tiek modernaus stiliaus interjere, suteikia kambariui solidumo. Tačiau kaip ir kitokio tipo baldams, norint, kad odiniai baldai gražiai atrodytų ir ilgai tarnautų, juos reikia tinkamai prižiūrėti.

Natūralios odos baldai yra daug geresnė investicija, nes jie daug ilgiau tarnauja, dirbtinė oda greičiau nusitrina ir ilgainiui gali netgi suskilinėti, suirti.

Priežiūra

Odinių baldų valymui geriausia naudoti specialiai odai skirtus valiklius, nes daugybė kitos paskirties buitinės chemijos priemonių gali pakenkti gobeleno paviršiui, tad su jomis eksperimentuoti nerekomenduotina, geriausia atidžiai perskaityti priežiūros instrukciją, kurią gavote pirkdami baldus ir nuosekliai jos laikytis.

Odiniai baldai lengvai įbrėžiami, tad reiktų vengti aštrių daiktų ir baldų sąlyčio, tai galioja ir valymui – niekada nevalykite odinių baldų šepečiais.

Nauji odiniai baldai paprastai būna impregnuoti, tačiau ilgainiui impregnatas nusitrina ir oda lieka neapsaugota nuo drėgmės ir išsausėjimo. Specialų balzamą, skirtą odiniams baldams, reikėtų naudoti 1-2 kartus per metus. Jeigu odinį minkštą kampą norėtumėte palikimu palikti savo vaikaičiams į šį patarimą reiktų žiūrėti itin rimtai.

Saulėtą šeštadienio popietę labai malonu skaityti laikraštį patogiai įsitaisius minkštame odiniame fotelyje, tačiau nepalikite laikraščio ar atversto žurnalo ant odinio gobeleno (ypač jeigu Jūsų baldai šviesios spalvos), nes nuo spaudai naudojamų dažų ant odos gali likti žymių.

Nelaikykite odinių baldų ant tiesioginių saulės spindulių, taip išvengsite priešlaikinio išblukimo.

Taip pat venkite laikyti oda aptrauktus baldus šalia šildymo įrenginių – karšto oro srovės gali išdžiovinti odą ir ji trumpiau Jums tarnaus. Odinius baldus statykite bent jau 50 centimetrų atstumu nuo radiatorių. Jeigu turite židinį, stenkitės, kad odiniai baldai stovėtų nuo jo kuo toliau. Jau seniai pastebėta, kad odiniai baldai geriau išsilaiko tuose namuose, kuriuose drėgmės kiekis ore pakankamas, jeigu žinote, kad Jūsų name ar bute oras sausas, dažniau vėdinkite kambarius, kuriuose yra odinių baldų, taip įleisite iš lauko drėgnesnio oro.

Skirtingos dėmės – skirtingas valymas

Reguliariai valykite dulkes ir purvą nuo odos paviršiaus, o valymui reikėtų naudoti tik šiek tiek sudrėkintą skudurėlį, didesnis drėgmės kiekis gali gobelenui pakenkti. Galima naudoti ir vandenį, sumaišytą su mažu muilo kiekiu, tačiau pastarasis turėtų būti tik silpnai šarminis. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad muilas nebūtų praturtintas aliejais, jie gali palikti dėmių ant odos. Valymą užbaikite baldų nusausinimu švariu medžiaginiu skudurėliu.

sofa_venera

Jeigu vandenyje, kurį naudojate namuose, yra chloro, reiktų vengti juo valyti odinius baldus. Tokiu atveju nusipirkite distiliuoto vandens, jo rasite kiekvienoje didesnėje parduotuvėje.

Vienos dažniausiai pasitaikančių dėmių tipų – rašalo dėmės. Deja, nuo odinio gobeleno tokio tipo dėmes pašalinti bene sunkiausia. Galite pabandyti valyti medvilnine servetėle, suvilgyta alkoholiu arba beacetoniu nagų lako nuėmėju. Jeigu taip pašalinti dėmės nepavyko, kreipkitės į odinių baldų valymo profesionalus.

Riebalines dėmes nuo odinių baldų paviršiaus išvalyti padės talkas. Tačiau neįtrinkite jo į gobeleno paviršių, tiesiog užberkite jo ant dėmės ir po kurio laiko švelniai nuvalykite.

Kam nors netyčia išsipylus ant baldo, stenkitės išvalyti nedelsdami, nes ilgainiui gali įsigerti į paviršių ir tada išvalyti dėmę jau bus labai sunku.

Parduotuvėse paieškokite priemonių, skirtų būtent baldinės odos priežiūrai, o prieš naudojant kitas priemones, pasidomėkite, ar jos tinkamos odos valymui, kitu atveju galite sugadinti odos paviršių (oda netgi gali pakeisti spalvą!). Nenaudokite valymui drėgnų servetėlių, pavyzdžiui, iš vaikų priežiūros skyriaus, ar kitokių šarminių produktų.

 Keletas papildomų patarimų

Jeigu nesate tikri, ar priemonė tikrai tinkama Jūsų odinių baldų priežiūrai, prieš ją naudodami visam paviršiui, išbandykite nedideliame plote mažai matomoje vietoje.

Jeigu Jūsų odinis baldas – sofa, atkreipkite dėmesį į jos dalis, ant kurių sėdima dažniausiai – jų priežiūrai skirkite ypatingą dėmesį.

Dar kartą priminsime, kad svarbiausia, ką turite padaryti – įdėmiai perskaityti instrukciją, kurią gaunate pirkdami baldą. Joje turi būti aiškiai nurodyta, kaip prižiūrėti Jūsų odinius baldus, kokiomis priemonėmis juos valyti ir ko vengti.

Reklama